טרנדים בעיצוב שיער – ממה הם מושפעים?

טרנדים בעיצוב שיער – ממה הם מושפעים?

בשונה מתספורות, תסרוקות וצבעים קלאסיים, הטרנדים לרוב הם זמניים ומאפיינים עונה/שנה ספציפיות. לאחר הבאז הגדול שיוצרים הטרנדים, הם לרוב דועכים ומחליפים אותם טרנדים חדשים. גם בישראל נולדו להם טרנדים שאולי לא גרמו לנשים לעצב את שיערן לפיהם, אך הם יצרו סביבם שיח והתלהבות: החל מהתספורת של הפרזנטורית של המשקה "תפוזינה" בשנות התשעים, ועד ה"פונינט" של הזמרת נינט טייב. אז איך הטרנדים נולדים?

מי מכתיב את הטרנדים ואיך טרנדים נולדים?

  • מובילות דעת קהל –  עד לפני מספר שנים, טרנדים בעיצוב שיער היו נולדים בעיר מסוימת (לרוב בחו"ל), ומגיעים לישראל כעבור חודשים. כיום, בעידן הרשתות החברתיות שבו מקבלים עדכונים שוטפים מחייהן של הכוכבות הגדולות, טרנדים נולדים ומופצים תוך שעות. בלוגריות אופנה, כוכבות ריאליטי וסופר מודלז, הן אלו המכתיבות כיום את הטרנדים, גם בעיצוב השיער.
  • מעצבי השיער עיצוב שיער הוא אומנות לכל דבר ועניין. לא מעט טרנדים נולדו בתוך מספרות בוטיק ומספרות גדולות, כאשר הדבר היפה הוא "הלידה הספונטנית" שלהם. איך זה קורה? ישנן לקוחות שמפקידות את שיערן בידיו של מעצב השיער ללא בקשות מיוחדות, תוך אמונה מלאה בו שיעצב ויפסל אותו בצורה מופתית ומחמיאה. וכך, לא אחת "עוד תספורת" במספרה הופכת ללהיט מבוקש ולסגנון שמצליח לגעת בהמון נשים.
  • שבוע האופנה השנתי בבירות האופנה הגדולות בעולם נערכים בכל שנה שבועות האופנה. מאחורי הקלעים עובדים במרץ מאפרים וגם מעצבי שיער, המקבלים במה להשיק את הטרנדים החמים של השנה. תצוגות אופנה שכאלו הזוכות לחשיפה של מיליונים, מצליחות להשפיע על דעת הקהל ועל הבחירות שעושות נשים באשר לעיצובן שיערן. 
  • ציוד מקצועי לעיצוב שיער כמו בענפים אחרים, הטכנולוגיה משפיעה גם על עיצוב השיער ועל טרנדים שונים. הודות לציוד המקצועי בו משתמשים מעצבי השיער, מנעד האפשרויות לעיצוב השיער כמעט ובלתי מוגבל, מה שמאפשר לפרוץ גבולות, להעז ולהוליד טרנדים. מתולתל, חלק או מסולסל – אין דבר שלא ניתן לעשות באמצעות מכשור מתאים.

האם כדאי ללכת אחרי הטרנדים?

ההמלצה היא אף פעם לא ללכת אחרי טרנד בצורה עיוורת, אלא לנסות להבין אובייקטיבית: האם התספורת, הצבע או התוספת אכן יחמיאו. לעתים, ישנן נשים שרוצות להידמות למובילות דעת הקהל, זאת מבלי שהן מתעכבות על השאלה הבסיסית ביותר – האם הטרנד יתאים להן. לכל אישה בהתאם למאפייניה – סוג השיער, צפיפות השיער ומבנה הפנים, מתאים עיצוב שיער אחר. 

שיער שעוצב בסגנון טרנדי דורש בתחזוקה גבוהה יותר?

אי אפשר לקבוע זאת. כל אישה מעצבת את שיערה על בסיס טרנד אחר (אם בכלל), ובהתאם משתנות ההמלצות לתחזוקה. כך או כך, תחזוקה לשיער כוללת את הדברים הבאים:

  • תספורת –  לרוב, תספורת מומלצת אחת לכמה חודשים. במקרה בו מדובר על תספורת קצרה, נדרשת תחזוקה גבוהה יותר
  • צביעת שיער – במידה והשיער צבוע, יש לתחזק גם את צביעתו ולמנוע את תופעת "השורש"
  • תכשירים שונים – בכדי לשקם, לשמר ולטפח את השיער, יש להשתמש בתכשירים מומלצים 
X
שינוי גודל גופנים
ניגודיות