טיפים לטיפוח שיער בזמני משבר

טיפים לטיפוח שיער בזמני משבר

כולנו חווים את הימים האחרונים כאחת התקופות הכי לחוצות וקשות שחווינו בעשרים שנה האחרונות, אם לא יותר מזה. אנשים שואלים את עצמם מה יהיה מבחינה כלכלית בעוד כמה חודשים? מתי הם יוכלו לחזור ולחדש את הפעילות העסקית שלהם הן בארץ והן בחו“ל ומקביל רבים מאיתנו גם פוחדים להידבק וחוששים למצב הבריאותי של הקרובים לנו ביותר וגם של עצמנו. אין ספק כי התקופה הזו משפיעה על כולנו הן בהיבט הפיזי והן בהיבט הנפשי.

בזמני משבר ולחץ אנו עדים כמה הגוף הפיזי קשור לגוף הנפשי. אלו בדיוק הזמנים בהם השיער שלנו נראה עייף, מתחיל להישבר, פחות חיוני וכן זה אוטומטית משפיע על הדימוי והביטחון העצמי שלנו. בימים כאלה, ימים בהם אין אנו יכולים לצאת מהבית ולהגיע למספרה הקבועה שלנו, הנה כמה טיפים לטיפוח שיער בזמני משבר.

טיפים שכל אחד ואחת מכם יכול לאמץ לעצמו.

חפיפה

חפיפת השיער היא פעולה הכרחית במטרה לשמור עליו בריא ונקי. יש לעשות שימוש נכון בשמפו. אנו ממליצים להשתמש במסיכה ולא בקונדישנר.

קונדישינר מכיל כל מיני חומרים המדללים את השיער שלנו לאורך זמן. את השמפו יש לחפוף באזור הקרקפת לעומת המסיכה אותה מומלץ למרוח על השיער עצמו.

טפלו בשיער שלכם בהתאם לסוגו

אחד הדברים הכי חשובים שיתרמו למראה שיער בריא, מלא ברק וחיוני הוא לטפל בו בהתאם לסוגו. לאנשים עם שיער שומני, מומלץ לחפוף את השיער יום ביומו, לעומת אנשים עם שיער יבש להם מומלץ לחפוף פחות, למשל אחת ליומיים או אפילו שלושה. ככל שמתבגרים, הקרקפת מפרישה פחות שומן כלומר אנשים מבוגרים אמורים לחפוף פחות.

במידה ואתם סובלים מקשקשים, כדאי לחפוף את השיער יותר.

תזונה ושיער

כדאי להעשיר את התזונה שלכם בחומצות שומן חיוניות ושמנים איכותיים הנמצאים במזונות שונים כמו למשל דגים, זרעי פשתן, אבוקדו ואגוזים. אם אתם פחות צורכים מזונות כאלה, ניתן לצרוך חומצות שומן מסוג אומגה 3 ואומגה 6 גם בקפסולות. גם מחסור בברזל, אבץ או בB12 יכול לפגוע בשיער ואף להוביל לנשירה.

מזונות העשירים ברכיבים אלה הם גרעיני דלעת, עלים ירוקים, כבד, ביצים וטחינה.

יש גם מזונות המסייעים להרגיע את המתח בגוף. כאמור, סטרס עלול להוביל לפגיעה בשיער ולנשירה משמעותית. צריכה קבועה של שיבולת שועל מסייעת לאזן את הסוף מבחינה רגשית. בנוסף, חשוב לשתות מים לאורך היום. המים מרווים את העור וגם את השיער ותורמים לצמיחה שלו.

במקביל, נסו לשלב בחייכם שיטות המועילות להרגעה כמו מדיטציה למשל.

כמובן שאנו במספרה מתפללים שהתקופה הזו תסתיים ותוכלו להגיע אלינו למספרה לטיפול של ממש. טיפול אשר יסייע לחזק את השיער ולהשיב אליו את המראה הבריא והחיוני שלו.

X
שינוי גודל גופנים
ניגודיות